Informační list č.2 – březen 2009

OZNÁMENÍ

1.Obecní úřad Dřešín oznamuje všem občanům, že stavební práce na projektu

“ Úprava veřejného prostranství Dřešín “ UČS 1 “ autobusové zastávky, příjezd a přístup“ budou opětovně zahájeny v pondělí 30.3.2009.

Od tohoto data bude na části návsi omezen průjezd všem vozidlům. Průjezd po komunikaci směrem k bytovkám zůstane zatím zachován. Z důvodu stavby se vydává zákaz parkování před obecní budovou.

Pro autobus, který sem zajíždí ze Dřešínka, zůstane autobusová zastávka dosud v provozu. To znamená, že tento autobus bude na náves i nadále zajíždět.

Až zajíždění do vsi nebude možné z důvodu neprůjezdnosti návsi, bude fungovat stávající zastávka na rozcestí ke Dřešínku. O této skutečnosti bude cestující veřejnost včas vyrozuměna. Školní děti budou potom moci k dopravě do školy v Česticích využít ranní autobus “ Pražák“.

Věříme, že tuto dočasnou situaci pochopíte.

Z důvodu zachování vlastní bezpečnosti i bezpečnosti ostatních věnujte, prosím, zvýšenou pozornost a opatrnost při pohybu na veřejném prostranství ve Dřešíně

2. Obecní úřad Dřešín organizuje pro občany na sobotu 4.4.2009 SBÉRNÝ DEN ODPADU. Tento den mohou občané odevzdat nebezpečný, velkoobjemový a ostatní odpad. Jedná se zejména o akumulátory, zamaštěné odpady, zbytky barev a chemikálií, pneumatiky a dále vyřazené elektrospotřebiče (ledničky, televizory, zářivky a elektronický šrot. Místo pro odevzdání odpadu je u bývalé školy ve Dřešínku v době od 9 do 11 hodin.

3. Diakonie Broumov ve spolupráci s OÚ Dřešín vyhlašují HUMANITÁRNÍ SBÍRKU oblečení, lůžkovin, přikrývek a polštářů, která se uskuteční také v sobotu 4.4.2009 od 9 do 11 hodin v budově bývalé školy ve Dřešínku a ve stejnou dobu také v budově OÚ Dřešín. Ve Chvalšovicích je nožno odevzdat připravené věci již v pátek 3.4. od 15 do 16 hodin.

4. S přicházejícím jarem vyzýváme občany k jarnímu úklidu kolem svých obydlí a ve vzájemné spolupráci také na veřejných prostranstvích.

5. OÚ Dřešín po domluvě s p. Kadochem by chtěl uspořádat v sobotu 23.5.2009 slíbený autobusový výlet do Rakouska. Zájemci se mohou přihlásit v kanceláři OÚ.

6. Pro zlepšení informovanosti občanů bychom se chtěli pokusit zasílat aktuální informace prostřednictvím e-mailů. Zájemci nahlašte své e-mailové adresy na e-mail: obec.dresin@tiscali.cz.

7. Oznamujeme, že v pátek 3.4.2009 se v klubovně mládeže na OÚ Dřešín již podruhé uskuteční Noc s Andersenem. Přihlášky a informace v kanceláři OÚ.

8. Připomínáme termín placení poplatků za odpad “ 31.3.2009.

9. Vyzýváme občany k účasti ve volebních komisích pro volby do Evropského parlamentu ve dnech

5. a 6. června 2009.

Krásné jaro a příjemné velikonoční svátky přeje starostka Zdeňka Šašková.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informační listy a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Informační list č.2 – březen 2009

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *