Dřešín čp. 24
387 19 Čestice
I přesto, že COVID-19 stále ohrožuje, 12. ročník "Setkání harmonikářů na Podlesí" proběhl. Třebaže trochu komornější.
Po roční odmlce, způsobené vládními opatřeními proti šíření COVID-19, jsme se rozhodli v roce 2021 přeci jen udělat 12. ročník Setkání harmonikářů na Podlesí, konkrétně v neděli 24.10.2021. Je pravdou, že situace se opět zhoršovala (přibývalo nakažených), ale za dodržení nařízených podmínek nebylo zakázané akci pořádat i za cenu toho, že zřejmě přijde méně lidí. To se také potvrdilo, ale cca 70 platících diváků není zase tak málo a na sále Lidového domu v Česticích se to odpoledne vytvořila příjemná atmosféra.
Program řízně zahájila známá kapela Šumaváci a po nich se na jevišti střídalo dalších 11 muzikantů či uskupení. V letošní nejisté době jsme vsadili na místní či nedaleko bydlící muzikanty, takže kromě Zdeňka Pavlíka a Petra Vlažných z Čestic zahráli třeba Veselé heligonky z Tábora či Blonďáci z Písku. A protože stejně jako diváků i účinkujících bylo letos méně, vystoupil s heligonkou (a nutno podotknout že velmi dobře) i náš dlouholetý zvukař Vladimír Pilný. Zkrátka – hrálo se pro radost všem, kteří v neděli odpoledne našli čas a odvahu přijít mezi lidi do sálu Lidového domu v Česticích.
Svátek má Milan
Slunce vychází:4:59
Slunce zapadá:21:12