Dřešínská pouť

V polovině září je ve Dřešíně pouť, kde se pravidelně hasiči starají o sportovní a společenské akce.

Rok 2016:

Velice teplé počasí bylo v roce 2016 o tradiční pouti (10. 9. 2016). Stejně jako vloni, už před polednem byla v provozu „staročeská střelnice“, kterou zajistili místní hasiči. Hlavní událostí dne byl ale stejně pouťový turnaj ve fotbale. Obnovené hřiště u bytovek má již 4. narozeniny a právě tam se konala tato tradiční událost. Tabulka a výsledky jsou uvedeny dále.
Po fotbale se téměř všichni přesunuli zpět do místní hospody. Zejména třeba přenos rozloženého velkého stanu byl zajímavý. V hospodě jsme si pak zazpívali u improvizované kapely, kterou vytvořili Martin Šašek (harmonika), Jirka Záhorský (saxofon) a Jakub Záhorský (baskytara). Pouťové veselí jsme si užívali až do pozdních hodin.
Výsledky - fotbal 2016
Zpět nahoru

Rok 2015:

Přišlo září a s tím i tradiční pouť. V sobotu 12. 9. 2015 se ve Dřešíně konal (již potřetí na novém hřišti) další ročník turnaje v malé kopané. Počasí nám docela přálo a na hřišti se opět vytvořily 4 týmy fotbalistů. Celkovou dobrou náladu nerozhodily ani drobné problémy ve výkladu pravidel nebo divoká skóre některých utkání. Nutno podotknout, že i názvy týmů, které si členové vybrali sami, byly vskutku originální. Tabulka a výsledky jsou uvedeny dále.
Letošní ročník byl dokonce obohacený zajímavou vsuvkou utkání dvou ženských družstev! Osm přítomných děvčat se rozdělilo na dvě družstva a pak se pustily do fotbalového souboje „čočky“ a „fazole“. Výsledek byl sice jednoznačný (10:0 pro „čočky“), ale podívaná to byla opravdu pěkná a hlavně bylo hodně legrace.
Navečer se většina účastníků přesunula do místní hospody a při reprodukované hudbě, kterou zajišťoval Martin Eigner, jsme poseděli do nočních hodin.
Výsledky - fotbal 2015
Zpět nahoru

Rok 2014:

Po roce tady máme zase pouť. V loňském roce jsme zahájili tradici v pouťovém fotbálku na novém hřišti u bytovek a tak i letos jsme naplánovali další (již druhý) ročník. Ale počasí tomu nepřálo! Už předpověď byla špatná a skutečnost také – celé odpoledne přeprchalo, chvíli více, chvíli méně. I přesto jsme do fotbalového turnaje šli, postavili jsme velký stan vedle hřiště a kolem druhé hodiny proběhlo rozlosování.
I letos byla účast slušná a čtyři týmy si to mezi sebou rozdali, jako na mistrovství světa. Dobrá nálada byla i přes nepřízeň počasí, a přestože z některých týmů šel až strach (zejména z jejich názvů), hrálo se čestně a každý si přišel na své. Výsledky jsou uvedeny v tabulce. Večer jsme u místní hospody upekli maso na kameni a k dobré náladě i k tanci nám zahrála kapela „Táta a já“.
Výsledky - fotbal 2014
Zpět nahoru

Rok 2013:

Pouť byla v letošním roce ve Dřešíně výjimečná! Během léta totiž proběhla celková rekonstrukce víceúčelového hřiště u bytovek a v sobotu 14. 9. 2013 bylo toto hřiště za účasti zástupců obecního zastupitelstva slavnostně otevřeno. U té příležitosti jsme uspořádali fotbalový turnaj, abychom to nové hřiště důstojně „pokřtili“.
Účast byla hojná jak z řad mladých fotbalistů, tak i těch dříve narozených. No a kdo nemohl aktivně hrát, přišel se alespoň podívat a fandit. A že se bylo na co dívat! Nechyběl ani přísný rozhodčí (Pavel Voldřich) v dresu a s píšťalkou. A samotní hráči si po rozlosování vymysleli název týmu (podotýkám, že ve všech případech nádherný až strašidelný) a šlo se hrát. Více než slova bude asi lepší uvést tabulku, ovšem více než o výsledky šlo určitě o dobrou náladu. Ta vydržela i po turnaji v místním hostinci za zvuku harmoniky Martina Šašků a saxofonu Jirky Záhorského.
Výsledky - fotbal 2013
Zpět nahoru

Rok 2012:

Jako v minulých letech, tak i letos se členové SDH Dřešín starali o udržování lidových tradic. Začalo to masopustním průvodem (18. 2. 2012). Dále se v roce 2012 uskutečnily 2 turnaje v ping-pongu (výsledky jsou uvedeny v tabulce). První byl v dubnu u příležitosti velikonoc, druhý o tradiční pouti v polovině září. Všechny akce se těšily slušné účasti a nikdy nechyběla ani dobrá zábava v místním hostinci.
Výsledky - pingpong 2012
Zpět nahoru

Rok 2011:

V sobotu 10.9.2011 se opět uskutečnil Pouťový turnaj, tentokrát ve stolním tenise. Hrálo se ve dvou kategoriích – do 15 let a nad 15 let. V dětské kategorii hrály 4 děti, mezi dospělými bylo 12 sportovců. Výsledky dospělých jsou v následující tabulce. Všichni si hezky zasportovali a samozřejmě nechyběla společná zábava v místním hostinci.
Výsledky - pingpong 2011
Zpět nahoru

Rok 2010 a starší:

Kromě hasičského sportu se členové SDH Dřešín starají také o udržování lidových tradic (např. Masopustní průvod v únoru či stavění májů na přelomu dubna a května). Své místo v kalendáři akcí má určitě pouť ve Dřešíně, na jejímž zpestření se hasiči podílejí již řadu let. Připomeňme si alespoň ty aktuálnější.
V roce 2010 proběhl pouťový turnaj v malé kopané, který se uskutečnil v září již tradičně na hřišti u bytovek. Družstva nebyla rozdělena podle věku, jako v úvodních ročnících tohoto turnaje, ale v každém družstvu byli zástupci všech věkových kategorií. Všichni zúčastnění si pěkně zasportovali a večer se společně pobavili v místním hostinci při muzice, třeba že to byla jen harmonika.
Zpět nahoru