Mladí hasiči

Aktuální informace

První schůzka v roce 2024 proběhne na jaře. O přesném termínu budete informováni…

Přehled starších ročníků:

Rok 2023:

Rekonstrukce a obnova vybavení klubovny

V roce 2023 se podařilo díky dotaci z dotačního programu Jihočeského kraje Podpora práce s dětmi a mládeží. Byl podpořen náš projekt „Naše klubovna – druhý domov mladých hasičů“. Největší položkou v rámci tohoto projektu byla rekontrukce kuchyňského koutu v klubovně mladých hasičů v hasičárně Dřešín. Dále jsme pořídili 2 sety kvalitních stolů a lavic pro činnosti a posezení venku. A k tomu ještě nějaké vybavení do kuchyňky (např. fritézu na hranolky) a úklidové prostředky. To vše se podařilo pořídit hlavně díky našim vedoucím a finanční pomoci Jihočeského kraje. Díky!!!

Dětská ŠHL 2023

Do dětské ŠHL bylo v roce 2023 zařazeno 6 závodů – Vacov, Budilov, Benešova Hora, Horní Poříčí, Dolany a Žihobce. Opět jsme chtěli bojovat o ty nejvyšší příčky, ale bohužel první 2 závody se nepodařily (2x NP) a ani ty další nešly podle našich představ. Znamenalo to, že jsme v celkovém hodnocení zůstali pod stupni vítězů na děleném 4 místě.

Výsledky závodů dětské ŠHL a okresních soutěží

Zahájení sezóny

Stejně jako vloni, měli jsme první neoficiální setkání na Velikonoční neděli, tedy 9.4.2023. To jsme se ještě nevěnovali hasičským disciplínám, ale pletení pomlázek, barvení vajíček a dalším Velikonočním zvykům. První oficiální schůzku jsme měli o 2 týdny později, tedy 23.4.2023. Protože bylo hodně napršeno, nemohly jsme vyrazit na závodiště, ale udělali jsme pouze suchý tréning před hasičárnou. Další týden ve čtvrtek jsme již na závodiště do Zahorčic vyrazili a zkusili si kompletní útok i s vodou.

Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2022:

Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže

V roce 2022 se podařilo díky dotaci Jihočeského kraje z programu na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže (opatření 1) získat finance na nákup nového vybavení. Pořídili jsme nové hadice včetně rozdělovače, takže v příštím roce se nám bude zase lépe závodit a třeba to přinese i lepší umístění. Dále se nakoupilo oblečení (hasičské obleky a mikiny) a byly peníze použity na uhrazení nákladů spojených s přípravou a soustředěním. Kéž by bylo možné takovouto finanční injekci získat častěji…

  

Plamen 2022/23 – podzimní kolo

Podzimní kolo hry PLAMEN proběhlo v sobotu 22.10.2022 ve Střelských Hošticích. Bohužel z našeho kolektivu se nepodařilo složit ani jednu hlídku, takže se uskutečnilo bez naší účasti.

Dětská ŠHL 2022

Do seriálu ŠHL pro dětské kategorie bylo zařazeno 6 závodů: Budilov, Benešova Hora, Horní Poříčí, Vacov, Dolany a Žihobce. Po posledním závodě v Žihobcích proběhlo ihned celkové vyhodnocení. Mírnou taktikou se našim 2 družstvům podařilo vyhrát první a druhé místo v kategorii starší, takže to byl opravdu velký úspěch!

Výsledky závodů dětské ŠHL a okresních soutěží

Plamen 2021/22

Závod se uskutečnil na hřišti v Drahonicích v sobotu 21.5.2022 a nutno uznat, že vše bylo perfektně připravené. Zúčastnili jsme se s jedním družstvem starších a výsledky byly následující:

 • požární útok – 1. místo (nástřikové terče, čas 20,77s),
 • požární útok s překážkami CTIF – 9. místo,
 • štafeta 4 x 60m – 9. místo,
 • štafeta CTIF – 2. místo.

Bohužel jsme se nezúčastnili na podzim ZPV a Štafety požárních dvojic, takže nám to vyneslo celkově až 9. místo. I tak to byl ale krásně strávený den.

Zahájení sezóny

První neoficiální setkání jsme měli na Velikonoční neděli, tedy 17.4.2022. To jsme se ještě nevěnovali hasičským disciplínám, ale pletení pomlázek, barvení vajíček a dalším Velikonočním zvykům. První oficiální schůzku jsme měli o týden později, tedy 24.4.2022. To jsme vyrazili na závodiště do Zahorčic a začali se připravovat nejen na klasický požární útok, ale i na další disciplíny, které nás letos čekají. Nejvíc náročné budou asi ty CTIF, protože ani útok CTIF ani štafetu CTIF jsme dosud nedělali. Ale máme na to několik tréningů, abychom se na to připravili.

Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2021:

Plamen 2021/22 – podzimní kolo

Podzimní kolo hry PLAMEN se uskutečnilo v sobotu 23.10.2021 v Bavorově. Bohužel bylo bez naší účasti, protože většina dětí byla zrovna v povinné karanténě.

Výsledky závodů dětských soutěží:

První část sezóny bylo opět hodně ovlivněna opatřeními proti pandemii COVID-19 a všechny akce v květnu a v červnu musely být zrušeny. Byla zrušena i noční soutěž v Benešově Hoře (na konci července) a tak první závod, který se konal, byl „Šumavský den hasičů“ ve Dřešíně. I ten musel být přeložen z původního červnového termínu na 7. srpna, ale děti do roku 2021 vstoupili velice úspěšně!

Plamen 2020/21 – jarní kolo

Stejně jako ostatní jarní akce – ZRUŠENO.

Zahájení sezóny

Začátek roku 2021 byl opět značně ovlivněn celosvětovou pandemií koronaviru – COVID-19. V květnu i v červnu byly všechny dětské soutěže zrušeny včetně PLAMENu i Šumavského dne hasičů ve Dřešíně. Ovšem situlace se v červnu začala zlepšovat, takže je možné, že soutěž ve Dřešíně se ještě letos v srpnu uskuteční.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2020:

Plamen 2020/21 – podzimní kolo

Podzimní kolo hry PLAMEN se mělo uskutečnit v sobotu 24.10.2020 v Bavorově. Bohužel i tento závod byl kvůli pandemii COVID-19 zrušen!

Dětská ŠHL 2020

V sezóně 2020 se konaly pouze 3 závody dětské ŠHL. Bohužel čtvrtý závod v Žihobcích, na kterém mělo být i celkové vyhlášení, byl zrušen. Pro naše děti je to škoda, protože zrovna v této sezóně se jim podařilo získat celkové zlato v kategorii „starších“ – a to už něco znamená! Celkové výsledky kategorie „starší“ jsou uvedeny v následující tabulce:

V kategorii mladších dětí jsme letos nezávodili.

Výsledky závodů dětské ŠHL a okresních soutěží

Hodně závodů bylo v sezóně 2020 zrušeno, takže nakonec jich zbylo pouze několik:

Plamen 2019/20 – jarní kolo

Akce měla být v sobotu 23.května 2020 v Drahonicích, ale letos byla zrušena – COVID-19.

Zahájení sezóny

Začátek roku 2020 byl značně ovlivněn celosvětovou pandemií koronaviru – COVID-19. Museli jsme respektovat všechna nařízení vlády ČR a také SH ČMS, takže několik závodů v úvodu sezóny bylo zrušeno a naše první schůzka se konala až 24.5.2020. Protože bylo zrušeno i jarní kolo celostátní hry PLAMEN, soustředili jsme se pouze na disciplínu – požární útok, která je jako jediná v pohárových soutěžích.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2019:

Rozšíření vybavení klubovny

V roce 2019 se podařilo díky dotaci Jihočeského kraje v rámci konceptu MŠMT rozřířit naše vybavení o člun (raft) včetně pádel a sportovního oblečení. Dále jsme pořídili i plovací vesty a ochrané přilby tak, abychom mohli v příštím roce zpestřit naši činnost i o aktivity na vodě. Může se zdát, že voda a hasičina k sobě moc nepatří, ale když si uvědomíme, že běžným úkolem hasičů je také pomáhat při živelných katastrofách a zároveň, že Dřešín bývá často zasažen lokálními povodněmi – rázem nám souvislost naskočí. A navíc – může to být docela zajímavé. Takže už se můžeme těšit na léto 2020, kdy se člun i pádla dočkají prvního praktického využití!

Plamen 2018/19 – podzimní kolo

Protože letos bude podzimní kolo hry PLAMEN hned první říjnovou sobotu, začali jsme se připravovat již během září, paralelně s koncem ŠHL. Stejně jako v minulých letech, proběhne na podzim kromě Závodu požárnické všestrannosti (ZPV) také štafeta dvojic. Přípravy jsme začali s 15 dětmi, tedy 2 starší a 1 mladší družstvo.
Sobota 5. října 2019 nás uvítala velmi chladným a deštivým počasím, ale přesto jsme vyrazili do Chlumu u Blatné, kde se letošní podzimní kolo konalo. Naštěstí během dopoledne přestalo pršet, ale stále bylo chladno a větrno. Nicméně všechny plánované disciplíny proběhly a pro nás i výsledky závodů připomínaly „střídavě oblačno“.
Konkrétně to dopadlo takto: V kategorii mladších dětí byl nejprve ZPV, kde naše hlídka obsadila 12 místo (z 23 hlídek) a poté štafeta dvojic, ve které závodilo 19 sborů a naše děti skončily na 6 místě. V celkovém součtu obou disciplín to pro ně znamenalo 11 místo. Kategorie starších dětí měla disciplíny v opačném pořadí. Hezké umístění měly naše děti na štafetě dvojic – tam braly 3 místo (celkem bylo 16 sborů). Trochu slabší byl ZPV, kde naše 2 hlídky obsadily 16 a 17 místo z celkových 24 hlídek. Na medaili to rozhodně nebylo, ale v součtu disciplín to přineslo 7 místo.

Dětská ŠHL 2019

Uplynul další rok a opět v Žihobcích bylo na sobotu 21.9.2019 naplánováno kromě posledního závodu i vyhlášení celkových výsledků dětské ŠHL. V kategorii „mladší“ bylo vše jasné již před posledním závodem a s celkovým počtem 66 bodů (kromě Budilova a právě Žihobců to bylo 5x zlato) získá zlato družstvo ze Dřešína. Na druhém místě skončil Vacov A (51 bodů) a třetí Horní Poříčí (37 bodů).
Mnohem dramatičtější byla situace v kategorii „starší“. Před posledním závodem byla špička hodně vyrovnaná – Střelské Hoštice a Dřešín měly 44 bodů a třetí Vacov 41. Vše tedy rozhodoval poslední závod. Bohužel se našim závodníkům nepodařilo nasát a čas 37,70s znamenal až 6 místo. Zamíchalo to i celkovým pořadím. Vítězem se staly Střelské Hoštice, které poslední závod vyhráli a nasbírali tak 54 bodů. Druhé místo v závodě i celkově obsadil Vacov (49) bodů a na Dřešín zbylo „až“ 3. místo, když nasbírali v roce 2019 48 bodů. V první chvíli velké zklamání, ale pokud se na to podíváme s odstupem času, není to vůbec špatné umístění! Zvlášť když uvážíme to, že děti v této kategorii mohou závodit ještě následující 3 roky.

Výsledky závodů dětské ŠHL a okresních soutěží

Plamen 2018/19

Přestože jsme chtěli na soutěž PLAMEN letos jet i s družstvem starších, okolnosti nám to nedovolily – v sobotu 1.6.2019 nás bylo opravdu málo. Takže jsme vyrazili pouze s družstvem mladších. Pravidla jsou stále stejná, tedy 2 disciplíny byly na podzim a další 2 plus hodnocení celoroční činnosti na jaře. Výsledky soutěžních disciplín našich mladých hasičů (kategorie mladší):

 • Závod požárnické všestrannosti (podzim) – 3. místo,
 • Štafeta dvojic (podzim) – 4. místo, čas 94,10s
 • Štafeta 4x60m (jaro) – 2. místo, čas 65,72s
 • Požární útok (jaro) – 8. místo, čas 36,36s

Podzimní disciplíny nám daly dohromady 3. místo, což znamenalo celkem reálnou šanci na medaili. Po dopolední štafetě to vypadalo ještě poměrně nadějně, ale naše nejsilnější disciplína (útok od stroje) se bohužel nepovedl. V obou pokusech zdánlivě drobná chybička znamenala špatný čas, a tak jsme se nakonec báli i o to třetí místo. Naštěstí to dobře dopadlo. Za Drahonicemi a Střelskými Hošticemi jsme obsadili 3. místo s dvoubodovým náskokem před čtvrtými Tchořovicemi.

Zahájení sezóny

Rok 2019 začal trochu netradičně. Za úspěšnou reprezentaci obce v roce 2018 dostali děti jako odměnu zaplaceno od Obce Dřešín několik her v Laser aréně v Písku. V sobotu 30.3.2019 jsme se tedy vypravili na Laser game! Děti se rozdělili do 3 družstev po 5 lidech (v jednom byli pouze 4) a každý odehrál 4 hry. Někdo více, jiný méně úspěšně. Nicméně jsme si toto sobotní dopoledne pěkně užili a po návratu do Dřešína ještě čekala na děti ještě točená zmrzlina.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2018:

Plamen 2018/19 – podzimní kolo

Těsně po skončení letošního ročníku dětské ŠHL jsme se začali opět připravovat na podzimní kolo hry PLAMEN. Jako každý rok, tak i letos proběhne na podzim kromě Závodu požárnické všestrannosti (ZPV) také štafeta dvojic. V letošním roce už nám několik dětí „odrostlo“ z kategorie mladší (rok narození 2007) a tak už postavíme jednu hlídku i do kategorie starší.
Dnem, na který letos připadlo konání závodu, byla sobota 13. října 2018. Bylo krásné „babí léto“ a my jsme se vydali do Hajan (u Blatné). Závody byly připraveny pěkně, i když na kvalitu zázemí co bylo před rokem v Poříčí to určitě nemělo. Vlastní soutěže začaly mírně po 9té hodině – mladší děti šly na ZPV, starší na štafetu dvojic. V průběhu dne se disciplíny otočily.
Výsledky nebyly, hlavně v kategorii mladších, vůbec špatné! V závodě požární všestrannosti naše mladší hlídky obsadily 3. a 12. místo a když se k tomu připočetlo 4. místo ze štafety dvojic, celkových 7 bodů stačilo mladším dětem na celkové 3. místo! Před námi byly jen Drahonice a Střelské Hoštice. Mnohem těžší to měly děti v kategorii starší. Ne, že by jejich výkon byl špatný, ale konkurence je tu o úroveň vyšší. Takže v ZPV skončili na 10. místě a na štafetě dvojic až na místě 18. V součtu to bylo 28 bodů, což znamenalo ve starší kategorii celkové 16. místo.

Dětská ŠHL 2018

Jestliže vloni byl konec dětské ŠHL dramatický, letos naše družstva nepřipustila žádnou pochybnost! Již před posledním závodem v Žihobcích bylo jasné, že tým „Dřešín A“ se stane mistrem dětské ŠHL v kategorii mladší žáci. A aby toho nebylo málo, vícemistrem bude tým „Dřešín B“. Aby taky ne – z prvních šesti (ze sedmi) závodů jsme přivezli do Dřešína úplně všechny zlaté medaile a také 5 stříbrných a 1 bronz. Akorát je trochu obtížné děti přesně rozdělit mezi „A“ a „B“, protože se v průběhu sezóny družstva trochu měnila. Ale to vůbec nic nemění na faktu, že letos jsou děti ze Dřešína v kategorii „mladší žáci“ ŠHL absolutně nejlepší!
Poslední závod dětské ŠHL přivítal závodníky chladným a větrným počasím, ale naštěstí bez deště. V Žihobcích se sjelo poměrně dost družstev – např. v kategorii „mladší“ jich bylo 11! Ale vývoj závodu se jevil (alespoň navenek) v této kategorii naprosto profesionálně! Již popáté v této sezóně (z celkem 7 závodů ŠHL) družstva ze Dřešína získala „double“ – tedy 1. a 2. místo! Takže logicky i celkový výsledek dětské ŠHL byl 1. (66 bodů) a 2. (51 bodů) místo s luxusním náskokem před třetím družstvem z Horního Poříčí (32 bodů). Byla to „sladká tečka“ za letošní, určitě nejúspěšnější, sezónou!

Výsledky závodů dětské ŠHL a okresních soutěží

Plamen 2017/18

Letošní hra PLAMEN byla pro nás velkou výzvou! Měli jsme totiž velice slibnou výchozí pozici z podzimního kola a také slušnou sestavu v kategorii „mladší žáci“. Pravidla jsou stejná, jako v loňském roce, tedy 2 disciplíny byly na podzim a další 2 plus hodnocení celoroční činnosti na jaře. Výsledky soutěžních disciplín našich mladých hasičů (kategorie mladší):

 • Závod požárnické všestrannosti (podzim) – 4. místo, 25 trestných bodů,
 • Štafeta dvojic (podzim) – 1. místo, čas 81,22s
 • Štafeta 4x60m (jaro) – 1. místo, čas 60,34s
 • Požární útok (jaro) – 7. místo, čas 40,02s (nástřikové terče – 10l)

Podzimní disciplíny (14.10.2017) vynesly 2. místo a pokud by se vydařilo jarní kolo v Radošovicích (9.6.2018), měli jsme velkou naději na zlato. A opravdu – v první disciplíně (štafeta 4 x 60 m) jsme zvítězili. Zbýval požární útok a na ten jsme si věřili! Jenže naděje byla trochu předčasná. V prvním pokusu jsme díky nástřikovým terčům (stříkalo se 10 litrů) nastříkali přes 40 sekund, což bylo hodně. Nic platné, že levý proud měl cca 26 sekund, počítá se ten pomalejší. V druhém pokusu šlo o všechno a našim dětem se útok opravdu povedl – čas byl kolem 27 sekund! To by stačilo na zlato, ale o to větší zklamání byl upadlý koš na sacím vedení! Takže N! Zlato nám o kousek uteklo, ale i tak to nakonec stačilo na pěkné 2. místo! V první chvíli zklamání, ale s odstupem času – velký úspěch!
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2017:

Plamen 2017/18 – podzimní kolo

Opět přišel podzim, a to pro mladé hasiče znamená začátek nového ročníku hry PLAMEN – tentokrát ročník 2017/18. Nejinak tomu bylo i ve Dřešíně. Začali jsme opět opakovat a trénovat uzle, topografické značky, požární značky, základy první pomoci – prostě vše, co k Závodu požárnické všestrannosti patří. Na podzimním kole jsou v našem okrese tradičně 2 disciplíny – tou druhou byla štafeta dvojic, na kterou jsme také pilně trénovali.
Místem konání byl letos areál UK v Poříčí a datum – sobota 14.10.2017. Stejně jako loni, vyklubal se krásný sluncem zalitý podzimní den. Do ZPV jsme nasadili 2 hlídky v kategorii „mladší“, i když jsme si do druhé hlídky museli vypůjčit závodníky ze Štěkně. Ukázalo se, že asi nejtvrději hodnoceným stanovištěm byla „první pomoc“, kde naše hlídky dostaly 12 a 8 trestných bodů. Celkově na všech 6 stanovištích obdržely obě hlídky stejný počet (což je asi náhoda) – 25 trestných bodů. To byl takový lepší průměr a po součtu se časem to znamenalo 4. a 7. místo! Druhou disciplínou byla štafeta dvojic. Tu se (i přes mírné komplikace) podařilo zaběhnout bez trestných minut a světe div se – čas 81,22 s nám vynesl v této disciplíně 1. místo!
Celkové pořadí se dělá součtem umístění a při shodnosti bodů rozhoduje lepší ZPV. Měli jsme tedy 5 bodů, ale stejný počet měli i Drahonice, jenže jejich hlídka ZPV vyhrála. Výsledek pro Dřešín byl tedy stříbro – 2. místo. Takového úspěchu jsme ještě nikdy v minulosti nedosáhli, takže jsme si tento úspěch náležitě užili.

Dětská ŠHL 2017

Dětské ŠHL v roce 2017 nechybělo dostatek dramatičnosti! Tým mladších hasičů ze Dřešína patřil už od začátku k velkým favoritům ve své kategorii. Napovídaly tomu výsledky – z prvních 5 závodů ŠHL neodjely děti bez medaile (získali 3x zlato, 1x stříbro a 1x bronz)! A tak bylo možné, aby si už na předposledním závodě v Žihobcích zajistili zlato i v celkovém hodnocení ročníku 2017. Ale to se nestalo – nenapojené B-čko na rozdělovač a jistota vítězství je pryč! A tak bylo o co hrát až do konce, tedy do posledního závodu v Jámě.
V neděli 24.9.2017 se tedy mělo rozhodnout. Naše děti šly na řadu jako předposlední, největší soupeř z Poříčí hned po nás. Závod se vyvíjel dobře a všech 5 soupeřů před námi dali čas přes 18 sekund, což se jevilo jako nadějné. Začal náš pokus, zadek i výběh klaply výborně! Na levém proudu se zastavil čas kolem 16 sekund, ale pravý proud ne a ne trefit terč! Časomíra se zastavila až na 20,77s! A to bohužel stačilo jen na 5 místo, a protože Horní Poříčí s časem 16,88 zvítězili, zbylo na nás v celkovém pořadí „jen“ 2. místo. Ze začátku to hodně mrzelo, ale co se dá dělat – sport je sport, i když je někdy krutý.

Výsledky závodů dětské ŠHL a okresních soutěží

Plamen 2016/17

Cílem hry PLAMEN je soutěžní formou podporovat celoroční pestrou činnost dětí se zaměřením na požární ochranu. Okresní kolo, kterého jsme se zúčastnili, se skládá ze 2 soutěží (na podzim a na jaře) a v mladší kategorii zahrnuje 4 soutěžní disciplíny, v každé se dělá samostatné pořadí a výsledné pořadí se určuje součtem pořadí všech disciplín (kdo má nejméně, vyhrává). Ještě je nutnou podmínkou doložení celoroční činnosti – kontrola kroniky kolektivu (za nedoložení je 5 trestných bodů). Výsledky soutěžních disciplín našich mladých hasičů (kategorie mladší):

 • Závod požárnické všestrannosti (podzim) – 10. místo, čas 50:47
 • Štafeta dvojic (podzim) – 2. místo, čas 85.02s
 • Štafeta 4x60m (jaro) – 4. místo, čas 71,19s
 • Požární útok (jaro) – 5. místo, čas 22,26s

Už na podzim (22.10.2016) v Česticích vynesl součet dvou podzimních disciplín bronzové medaile. Na jaře (20.5.2017) ve Tchořovicích se podařilo na této vlně pokračovat a součet všech disciplín včetně celoroční činnosti znamenal opět 3. místo! A to je v konkurenci 14 sborů z okresu Strakonice opravdu krásný úspěch!
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2016:

Dětská družstva se zúčastnila závodů Šumavské hasičské ligy, pohárových soutěží okresu Strakonice a pro zajímavost také jedné soutěže Podboubínské hasičské ligy. Přehled soutěží včetně výsledků je uveden v následující tabulce:
Výsledky - děti 2016
Celkové vyhodnocení Dětské Šumavské hasičské ligy proběhlo bezprostředně po skončení posledního závodu, tedy v Žihobcích. „Mladší hasiči“ absolvovaly pouze 4 závody (ze 6ti), získali 21 bodů a obsadili celkové 5. místo. V kategorii „starší hasiči“ patřila všechna vítězství v závodech hasičům z Třísova nebo z Chlumu a nakonec se stal celkovým vítězem se ziskem 38 bodů Chlum. Přestože letošní rekord našich dětí (14,44s ze Dřešína) by je řadil na 4. místo, celkovým součtem 19 bodů jim patřilo až celkové 7. místo.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2015:

Přehled soutěží včetně výsledků je uveden v následující tabulce:
Výsledky - děti 2015
Závěr letošního ročníku Šumavské hasičské ligy byl velice dramatický! Ještě v září čekaly družstva dva závody (z celkových sedmi) a jejich výsledky mohly ještě hodně zamíchat celkovým pořadím. „Rudí koně“ ze Dřešína (jak nám v ŠHL říkají) šli po nepovedené noční soutěži v B. Hoře ze čtvrtého místa. Největšími soupeři byly Dolany a Vacov. Prvně jmenované družstvo se nám podařilo porazit už v Třísově a dostali jsme se před něj. V Žihobcích po nepovedeném prvním pokusu Vacova dokonce svitla naděje, že bychom se mohli dostat i na celkové druhé místo! Ale druhý pokus Vacova nás vrátil na zem – jistým pokusem si Vacovští doběhli pro 4. místo a v celkovém hodnocení si stříbrnou pozici udrželi. Nicméně po roce se nám povedlo obhájit celkové třetí místo – tedy bronzové medaile. Cíl letošní sezóny byl splněn!
Závěrečné vyhlášení celkových výsledků dětské Šumavské hasičské ligy za rok 2015 bylo na sále ve Vacově, v sobotu 17.10.2015. Přestože jsme se zúčastnili pouze v trochu menší sestavě, pohár a bronzové medaile jsme do Dřešína přivezli.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2014:

Přehled soutěží včetně výsledků je uveden v následující tabulce:
Výsledky - děti 2014
Protože pohárové soutěže na Strakonicku se již několik let nebodují a tudíž ani celkově nehodnotí, byly letos velmi zajímavé hlavně celkové výsledky Šumavské hasičské ligy. A že to bylo opravdové drama až do konce! Ještě pře posledním závodem v Dolanech nebylo jasné, jestli dosáhneme na medaili. Bylo jisté, že to nemůže být zlatá ani stříbrná (tam byly karty jasně rozdány), ale bronzová medaile zatím byla naše, ovšem s náskokem pouhé 3 body před naším hlavním soupeřem – děti z Vacova. Takže z toho plynula jasná taktika – udělat útok na jistotu, aby „Vacov A“ nebyl víc jak o 2 místa před námi (za předpokladu, že nebude první). A to se povedlo! Vacov byl sice o pár desetinek sekundy lepší, ale to znamenalo pouze o jeden bod více pro Vacov než pro nás (byli třetí, my čtvrtí). Takže cíl splněn – bronzová medaile za celkové pořadí je doma!

Plamen 2013/14:

Jarní kolo hry Plamen se konalo ve Střelských Hošticích v sobotu 24.5.2014, kterému tradičně předcházelo podzimní kolo v Bavorově (12.10.2013). Přestože výsledky jednotlivých disciplín neslibovaly žádný velký úspěch, zadařilo se hlavně v útoku CTIF a celkově to pro nás znamenalo 5. místo! Vzhledem k tomu, kolik času jsme věnovali přípravě, je to docela úspěch.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2013:

V roce 2013 jsme se zúčastnili těchto pohárových soutěží:

 • 4.5.2013 – Strakonice (Ot. plamínek), starší A – N, starší B – 16. místo (29:75s)
 • 1.6.2013 – Volyně, starší – 4. místo (20,04s)
 • 9.6.2013 – Sousedovice, starší – 6. místo (23,81s)
 • 15.6.2013 – Dřešín, starší A – 4. místo (18,30s), starší B – 8. místo (20,54s)
 • 22.6.2013 – Žihobce, starší A – 4. místo, starší B – 5. místo
 • 22.6.2013 – Střelské Hoštice, starší A – 2. místo, starší B – 3. místo
 • 6.7.2013 – Budilov, starší A – 2. místo, starší B – 4. místo
 • 13.7.2013 – Stachy, starší A – 6. místo, starší B – 8. místo
 • 27.7.2013 – Benešova Hora (noční), starší A – 8. místo, starší B – 15. místo
 • 24.8.2013 – Dolany, starší A – 9. místo, starší B – 10. místo
 • 31.8.2013 – Čestice, starší A – N, starší B – 5. místo (21,54s)
 • 7.9.2013 – Bohumilice, starší A – 1. místo (15,80s), starší B – 5. místo (17,45s)
 • 14.9.2013 – Štěkeň, starší A – 1. místo (17,67s), starší B – 7. místo

Poslední závod letošního ročníku ŠHL v Bohumilicích nám přinesl „malý zázrak“. Družstvo „B“ se dostalo s časem 17,45s na 5. příčku a družstvo „A“ získalo kouzelným časem 15,80s zlato! Tím jsme se také v celkovém pořadí ŠHL dostali na 3. a 6. místo, což je veliký úspěch. Vyhlášení výsledků se konalo 19.10.2013 ve Vacově.

Plamen 2012/13:

Letos se konalo v Malenicích v sobotu 18. května 2013. Počasí bylo nádherné, jasno až polojasno, zkrátka pro takovou hasičskou soutěž jako dělané. Letos jsme se zúčastnili pouze s jedním družstvem starších hasičů, protože víc dětí zkrátka nebylo. No a výsledky? Nebyl to žádná zázrak, ale úplný propadák to také nebyl. Když se k tomu připočetly disciplíny, které proběhly na podzim ve Štěkni (20.10.2012), skončili jsme celkově na 13. místě z celkových 16 družstev.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2012:

Také v roce 2012 jsme absolvovali s dětmi řadu pohárových soutěží:

 • 5.5.2012 – Strakonice (Otavský plamínek), mladší – N, starší – N
 • 9.6.2012 – Sousedovice, mladší – 10. místo, starší – 1. místo (20,01s)
 • 16.6.2012 – Dřešín, mladší – 5. místo (25,02s), starší – 3. místo (20,07s)
 • 23.6.2012 – Střelské Hoštice, mladší – 2. místo (19.26s), starší – 1. místo (17,75s)
 • 7.7.2012 – Budilov, mladší – 2. místo (18,97s), starší – N
 • 29.7.2012 – Benešova Hora (noční), mladší – 9. místo, starší – 9. místo
 • 18.8.2012 – Stachy, mladší – 3. místo (20,66s), starší – 4. místo (19,99s)
 • 25.8.2012 – Dolany, mladší – 3. místo (20,77s), starší – 6. místo (21,81s)
 • 1.9.2012 – Čestice, mladší – 1. místo (21,09s), starší – N
 • 8.9.2012 – Štěkeň, mladší – 1. místo (18,94s), starší – 2. místo (18,94s)
 • 15.9.2012 – Bohumilice, mladší – 3. místo (19,68s), starší – 9. místo (18,94s)

Zajímavá událost se stala ve Střelských Hošticích. Protože naše starší děti již tuto soutěž 2x za sebou vyhrály, případné třetí vítězství by jim natrvalo přisoudilo putovní pohár. A skutečně – neuvěřitelný sen se stal pravdou. Po dramatickém průběhu starší hasiči vyhráli svoji kategorii fantastickým časem 17,75 s!
Závěr ŠHL byl opravdu dramatický. Ještě před poslední soutěží v Bohumilicích měly naše děti reálnou naději na medailové umístění. V Bohumilicích se tedy „lámal chleba“. Mladší děti podaly pěkný výkon, ale čas 19,68 stačil „jen“ na 3. místo. Nejdříve byly jako vítězové mladší kategorie označeny děti z Jámy, což by pro nás znamenalo celkové bronzové medaile! Bohužel potom byly časy opraveny a vítězem se stal Třísov, čímž naše děti odsunul až na celkovou 4. příčku. Zajímavá byla i situace v kategorii starších dětí. Našim se podařilo udělat útok za 18,94! To by na Strakonicku byla minimálně medaile, ale tady to stačilo až na 9. místo! Zvítězili hasiči z Jámy s časem 15,68. Taková tam byla konkurence! Celkově naše starší děti obsadily v ročníku 2011/12 ŠHL 6. příčku, i tak ale byly ze Strakonického okresu nejlepší.

Plamen 2011/12:

Na podzim, přesně 22.10.2011 ve Volyni, jsme se poprvé zapojili do celostání hry PLAMEN. Proběhl tam závod požárnické všestrannosti (ZPV) a štafeta dvojic.
Druhá část soutěže proběhla 19.5.2012 v Katovicích. Zde byly disciplíny: požární útok, štafeta 4x60m a u starších též štafeta a útok CTIF. Požární útok dopadl celkem dobře (mladší byly s časem 24,97 s na 4. místě, starší s časem 22,94 s dokonce na 3. místě), ostatní disciplíny již pro nás tak úspěšné nebyly. Celkově naši mladší hasiči obsadili 12. místo (z 15 družstev) a starší skončili na 15. místě (z 18 družstev). Ale napoprvé to zas není tak špatné!
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2011:

V roce 2011 jsme se plni odhodlání pustili do pohárových soutěží. První byl tradičně „Otavský plamínek“ ve Strakonicích, který se konal v sobotu 7. 5. 2011. Povzbuzeni loňskými úspěchy jsme samozřejmě pomýšleli v kategorii mladší a starší hasiči na příčku nejvyšší. A tento cíl se také podařil – obě družstva se umístila na 1. místě.
Úspěch a poháry opět mladé hasiče nabudil a už se těšili na další pohárovou soutěž, která se měla konat v sobotu 4. 6. 2011 ve Volyni. Jaké však přišlo zklamání, když po vítězném tažení ve Strakonicích se v propozicích pohárových soutěží a také v pozvánce do Volyně objevila podmínka účasti. Ta říkala, že kolektivy, které se nezúčastnily hry Plamen (ročníku 2010/2011), se mohou zúčastnit pohárů pouze mimo soutěž. To znamená, že obě naše družstva byla předem ze závodů vyloučena!

Přestože v okrese Strakonice neměl SDH Dřešín na růžích ustláno, pořádali jsme v sobotu 18.6.2011 první rořník hasičské soutěže ve Dřešíně („E.ON Fire Cup“). Ba co víc, na závody jsme pozvali i dětská družstva z ŠHL (Šumavské hasičské ligy) a pojali toto klání jako konfrontaci obou soutěží. A výsledky? Družstvo mladších s přehledem vyhrálo 1. místo excelentním časem 18,80s. Starším hasičům se na domácí půdě tolik nedařilo, ale časem 22,35 obsadili 6. místo, což při účasti 17 družstev v této kategorii bylo pěkné. Celkem se této soutěže zúčastnilo 28 družstev.
Když nám v okrese Strakonice nechtějí povolit, abychom s dětmi jezdili na soutěže, obrátili jsme se k závodům dětské Šumavské hasičské ligy. A udělali jsme dobře! Přeci jen úroveň této soutěže je minimálně o jednu úroveň vyšší, než na Strakonicku. Takže jsme v ŠHL (a ještě ve Střelských Hošticích, kde výše uvedená podmínka nebyla) absolvovali následující soutěže:

 • 18.6.2011 – Dřešín, mladší – 1. místo (18,80s), starší – 5. místo (22,35s)
 • 2.7.2011 – Střelské Hoštice, mladší – 1. místo, starší – 1. místo
 • 9.7.2011 – Budilov, mladší – 1. místo, starší – 3. místo
 • 16.7.2011 – Stachy, mladší – 2. místo, starší – 1. místo
 • 30.7.2011 – Benešova Hora (noční), mladší – 2. místo, starší – 2. místo (17,71s)
 • 20.8.2011 – Dolany, mladší – 3. místo, starší – 2. místo
 • 3.9.2011 – Bohumilice, mladší – N, starší – 2. místo (18,05s)

Rozuzlení celkového hodnocení dětské ŠHL bylo v Bohumilicích. V kategorii mladších dětí zaběhlo družstvo ze Dřešína bezkonkurenčně nejlepší čas – hluboko pod 20 sekund. O to větším zklamáním bylo, když po vyndání sacího vedení byl tento pokus označen jako neplatný („N“), protože odpadl sací koš. Tato zdánlivá drobnost stála naše nejmladší hasiče nejen první místo, ale také celkovou druhou příčku v ŠHL. Nakonec ale celkové třetí místo s celkovými 22 body ze 12 družstev zapojených do letošního ročníku ŠHL nebylo špatné.
Ještě dramatičtější byla situace v kategorii starších. Našim dětem se povedl útok v pěkném čase 18:05, ale ani to nestačilo na první místo, které s časem 18:00 získal Vacov A. Největším soupeřům z Benešovy Hory se útok moc nepovedl a obsadili až 7. místo. V tu chvíli měla družstva z Benešovy Hory a Dřešína na prvních dvou místech shodný počet 28 bodů! Nakonec rozhodl počet vítězných soutěží, a protože našim se ani jednou v letošním roce nepodařilo sáhnout na příčku nejvyšší (zatímco B. Hoře 1x ano), obsadili nakonec druhé místo! O to víc pak mrzelo oněch 5 setin sekundy, co chyběly na první místo nebo započítání závodu v Budilově, kde byly vadné terče. V obou případech by děti dosáhly na příčku nejvyšší. I tak je ale umístění našich dětí z celkového počtu 19 družstev více než dobré!
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2010:

Vše začalo již v zimě na valné hromadě, kde v diskusi vystoupil Jirka Záhorský a kromě jiného opět narazil na to, že by bylo dobré začít pracovat s dětmi, neboť ve Dřešíně je jich v současné době dost a právě v nich je budoucnost hasičů. S tím pochopitelně všichni souhlasili, ovšem nikdo přesně nevěděl, jak se tato záležitost bude dále vyvíjet.
Na jaře, konkrétně 11.dubna 2010, se konala první schůzka mladých hasičů. Ze strany dětí byl o tuto činnost poměrně velký zájem a tak se všichni shodli na tom, že se zúčastníme alespoň jedné pohárové soutěže – Strakonický plamínek. Tato soutěž se konala 8. května ve Strakonicích a další nácvik byl tedy věnován této soutěži.
Soutěž se konala 8.5.2010 v prostoru pod Hvězdou a počasí mladým hasičům poměrně přálo. Ukázka práce záchranného sboru, vystoupení mažoretek i vlastní závody, to vše proběhlo hladce, i s průvodním slovem velitele strakonických profesionálních hasičů Oty Šmejkala. Naši starší hasiči se s časem 27,00 sekund umístili na 6. místě, což nebylo napoprvé tak špatné. Mladší hasiči ovšem dosáhli s časem 24,50 na 1. příčku, což byl nečekaný a velmi příjemný úspěch!

Po úspěšném debutu v pohárových soutěžích jsme se společně s dětmi rozhodli, že zkusíme ještě nějaké:

 • 29.5.2010 – Sousedovice, mladší – 2. místo, starší – 5. místo
 • 12.6.2010 – Volyně, mladší – 1. místo, starší – 4. místo (20,53s)
 • 26.6.2010 – Střelské Hoštice, mladší – 1. místo, starší – 1. místo (19:00s)
 • 31.7.2010 – B. Hora (noční), mladší – 5. místo (23,51s), starší – 13. místo (21,81s)
 • 4.9.2012 – Čestice, mladší – 1. místo (19,06s), starší – 1. místo (18,19s)
 • 11.9.2012 – Štěkeň, mladší – 5. místo, starší – 1. místo

Na to, že to byla první sezóna, jsou výsledky více než slušné! Celkově se v pohárových soutěžích roku 2010 družstva mladých hasičů ze Dřešína umístila na 1. místě mladší (50 bodů) a na 2. místě starší (37 bodů). V kategorii starších se před naše hasiče dostala pouze Štěkeň. Oficiální vyhlášení těchto výsledků proběhlo v prosinci. K takovému výkonu nezbývá než pořádně pogratulovat!
Zpět na přehled starších ročníků