Soutěže a závody

Aktuální výsledky

V roce 2024 závody ještě nezačaly, ale 21.2.2024 proběhlo na OSH rozdělení hasičských soutěží.

Termíny závodů


Přehled starších ročníků:

Rok 2023:

Pohárové soutěže:

Již tradičně se SDH Dřešín účastní řady soutěží, ať už se jedná o pohárové, okrskové, nebo jiné závody. V následující tabulce je uveden jejich přehled.

Okresních pohárových soutěží se ze Dřešína už neúčastnilo pouze družstvo veteránů, ale některých závodů také nově postavení družstvo mužů. Veteránům se po napínavých závodech podařilo již počtvrté obhájit titul veteránského krále na okrese Strakonice. Muži zase ukázali, že do budoucna (pokud vydrží) se s nima musí počítat.
Celkové výsledky kategorie veteráni jsou uvedeny v následující tabulce.

Okrsková soutěž – Dřešín

Přestože to podle předpovědi počasí moc nevypadalo, bylo v sobotu 27.května 2023 slunečné počasí a také se uskutečnila Okrsková soutěž ve Dřešíně. Byla spojená s oslavou 70 výročí založení SDH Dřešín. Většina oficialit včetně předání pamětních medailí 7 nejstarším členům proběhlo při úvodním nástupu. Poté už se rozběhla vlastní soutěž v požárním útoku (pro všechny) a v kategorii muži ještě štafeta 4x100m s překážkami. Celkem se zúčastnilo 12 družstev mužů, 4 družstva žen a 5 družstev veteránů. Náš sbor postavil 2 družstva do kategorie „muži“ a 2 družstva do kategorie „veteráni“. Jako první běželi muži a obě naše družstva předvedly krásné útoky, ale trochu horší štafety. Družstvo Dřešín A mělo čas na útoku 28,09, ale horší štafeta je odsunula na 5 místo. Druhé družstvo Dřešín B měl útok za 28,47 a o trochu lepší štafetu, takže obsadili celkové 3 místo. Naopak s přehledem ovládl Dřešín kategorii veteráni. Družstvo Dřešín B udělal útok za 27,95, což znamenalo 2 místo a Dřešín A dokonce 27,31 a to bylo zlato! Poslední kategorií byly ženy a tu ovládli děvčata z Dobrše s časem 27,63. Před nástupem ještě proběhla doprovodná soutěž pro dvojice – jízda na kolci a stříkání džberovkou. Ta měla velký úspěch zejména u diváků. Po závěrečném nástupu zahrála kapela „Petr & Gabča“ a v 10 hodin večer byl nádherný ohňostroj. Celý večer ukončila reprodukovaná hudba, kterou pouštěl Honza Záhorský. Dá se říct, že celé odpoledne a večer vyšlo výborně a všichni se dobře pobavili.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2022:

Pohárové soutěže:

Po dvou sezónách, které byly hodně ovlivněny pandemií COVID-19, se v roce 2022 opět vrátilo vše k normálu a hasiči se mohly bez obav účastnit soutěží.
V následující tabulce je uveden výčet pohárových (a jiných) soutěží, kterých se družstva SDH Dřešín zůčastnila:

Okresních pohárových soutěží se ze Dřešína účastnilo pouze družstvo veteránů. V roce 2022 se dá mluvit o spanilé jízdě která měla jasný cíl – již potřetí obhájit titul veteránského krále na okrese Strakonice. Již po několika závodech o tom nikdo neměl pochyby a k vytouženému vítězství naši veteráni s přehledem dokráčeli.
Celkové výsledky kategorie veteráni jsou uvedeny v následující tabulce.

Okrsková soutěž – Dřešínek

Ve slunečnou, ale větrnou sobotu 28.května 2022 se uskutečnila ve Dřešínku opět po dvouleté pauze okrsková soutěž. Pořadatelsky byla pěkně připravená a SDH Dřešín se chystal postavit 3 závodní družstva – 1 v kategorii „muži“ a 2 v kategorii „veteráni“. Dohromady se okrskové soutěže zúčastnilo 18 družstev (10 mužů, 3 ženy a 5 veteránů). Jako první běžely ženy a zvítězili časem 33,76 děvčata z Dobrše. V kategorii muži pak naši chlapci předvedli velmi pěkný útok, ale čas 26,59 překonali cca o 2 sekundy hasiči z Doubravice. Letos nám nepomohlo ani vítězství ve štafetě, protože Doubravice byla druhá, a to jí stačilo. Muži tedy skončili na 2. místě. Poslední na startu byla družstva veteránů. Družstvo Dřešín B, částečně poskládané až na místě, udělalo velmi slušný čas 28,33 sekund. Žádný soupeř z jiné vesnice tento čas nepřekonal, tak se před posledním útokem, když bylo připraveno družstvo Dřešín A, zdálo, že bychom mohli brát první dvě místa. Bohužel ale klukům se vloudila malá chybička na rozdělovači a dokončili s časem 68,31, který stačil až na 5. místo. Nakonec tedy Dřešín B odvezl zlato!
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2021:

Pohárové soutěže:

Také rok 2021 byl hodně ovlivněn pandemií CODID-19, ale naštěstí v létě nebyla situace tak strašná, takže většina soutěží se konala. I když ta první, ve Dřešíně, musela být přeložena z původního datumu začátkem června až na začátek srpna.
V následující tabulce je uveden výčet pohárových (a jiných) soutěží, kterých se družstva SDH Dřešín zůčastnila:

Říká se, že je těžké získat první místo, ale ještě těžší je ho obhájit. Ovšem v seriálu hasičských závodů v okrese Strakonice to v roce 2021 neplatilo! Obhajoba prvenství byla až nečekaně snadná. Asi to bylo tím, že největší rivalové téměř nejezdili a tak jsme vyhrávali i s ne tak oslnivými časy. Přesto se ale podažilo na závodě v Zahorčicích dosáhnout nejlepšího času naší historie!
Opět nesmíme zapomenout ani na slušný výkon druhého družstva. Z pouhých 2 závodů získali třetí a čtvrté místo, což znamenalo v konkurenci okresu krásné 6 místo.
Celkové výsledky kategorie veteráni jsou uvedeny v následující tabulce.

Okrsková soutěž – Dřešínek

Také rok 2021 začal velice nepříznivě – pandemie COVID-19 v první části roku neustávala (spíš naopak) a tak i letošní okrsková soutěž, plánovaná na 29.5.2021 do Dřešínka, byla zrušena. V červnu se již situace zlepšovala, tak snad se blýská na lepší časy!
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2020:

Pohárové soutěže

V březnu propukla v Evropě naplno pandemie koronaviru (COVID-19) a vládní opatření společně s nařízením SH ČMS ovlivnila celou sezónu 2020. Řada soutěží byla zrušena či přeložena. Po rozvolnění vládních opatření (koncem května) sice trochu později, ale přeci jen sezóna začala. A první závod této sezóny se konal právě ve Dřešíně. Jako by tomu přálo i počasí, protože vydatně pršelo až do čtvrtka 11.6, pak na 2 dny zavládlo slunečno a v neděli 14.6 opět začalo pršet…
V následující tabulce je uveden výčet pohárových (a jiných) soutěží, kterých se družstva SDH Dřešín zůčastnila:

Splněný sen – po 5ti letech se opět podařilo družstvu veteránů vystoupit na vrchol – tedy alespoň v okrese Strakonice. A není to náhoda! Požární útok sice dokážou (i díky poctivému trénigu) naši veteráni dělat pod 22 sekund, ale to samo o sobě nestačí. Bylo třeba přidat notnou dávku trpělivosti, taktiky a v neposlední řadě se k nám přiklonilo sportovní štěstí. Výsledkem bylo 10 platných pokusů v 10ti závodech a navíc – všechna umístění byla medailová! Takže už před posledním kolem bylo o celkovém vítězi v kategorii veteránů rozhodnuto.
Nesmíme zapomenout ani na slušný výkon druhého družstva. Z pouhých 3 závodů získali 1 čtvrté a 2 třetí místa, což znamenalo v konkurenci okresu krásné 6 místo.
Celkové výsledky kategorie veteráni jsou uvedeny v následující tabulce.

Okrsková soutěž – Zálesí

Rok 2020 bude asi navždy spojen se světovou pandemií a preventivními opatřeními proti šíření nákazy COVID-19. Stejně jako celá řada jiných akcí, byla i okrsková soutěž, která se měla konat 30.5.2020 v Zálesí, zrušena.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2019:

Pohárové soutěže

Výčet všech soutěží (okrskových, pohárových a dalších), kterých se zúčastnila družstva SDH Dřešín v roce 2019, je uveden v následující tabulce.

Nesplněný sen – třeba tak by se dala nazvat pouť našeho veteránského družstva seriálem soutěží v roce 2019. Přestože časy útoků se proti předchozím letů výrazně zlepšily, mnoho tréningů a rady trenéra vnesly jistotu do rukou závodníků – pořád je to sport a všechno se prostě nepovede. V posledním závodě ve Štechovicích, kde se rozhodovalo o celkovém vítězi, se objevila u našeho veteránského „A“ družstva chybička, která rozhodla vše! Možná jsme až moc chtěli vyhrát, možná se odklonilo pověstné „sportovní štěstí“ – kdo ví. Každopádně se musíme letos spokojit s 2. místem, celkový vítězem se stali Černětice. Jako malá náplast byla celková 5. příčka našeho družstva „B“, které se zúčastnilo pouhých 2 závodů.
Celkové výsledky kategorie veteráni jsou uvedeny v následující tabulce.

Okrsková soutěž – Vacovice

Říká se, že ve Vacovicích na soutěž vždycky prší, ale v letošním roce to nebyla pravda. Během týdne před okrskovou soutěží bylo sice chladno a deštivo, ale v sobotu 18. května 2019 déšť ustal a odpoledne se udělalo i celkem teplo. Přijelo 17 soutěžních družstev (10x muži, 3x ženy a 4x veteráni) plus hosté z družebního Oberwöllstadtu.
Ze Dřešína bylo (oproti loňskému roku) opět o 1 družstvo méně. V kategorii „muži“ soutěžil jen 1 tým, kategorie „veteráni“ měla 2 od nás zástupce. Do třetí kategorie („ženy“) jsme již nezasáhli ani vloni. Začněme kategorií „veteráni“. U soutěžního družstva Dřešín A se objevila malá chybička a s časem 32,03 obsadili 4. místo. Lépe si vedlo družstvo Dřešín B, které skončilo na 2. místě s časem 30,28. Zvítězili veteráni ze Dřešínka (28,98). V kategorii „muži“ měla suverénně nejlepší útok Doubravice (22:87), ale čas 27,34, který dosáhli muži Dřešín, byl 2 nejrychlejší. Na štafetě pak naši muži byli nejrychlejší a v závěrečném součtu, protože Doubravice byla na štafetě až třetí, to znamenalo zlato! To bylo velké překvapení při závěrečném nástupu, protože s 1. místem jsme opravdu nepočítali.
Doprovodná soutěž (pivní štafeta) již nemá takovou popularitu jako dříve. A když ještě naši největší soupeři z Drážova přijeli ve slabé sestavě, stalo je 1. místo v této disciplíně jednoznačně kořistí hasičů ze Dřešína. Poté pokračovala zábava až do večerních hodin.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2018:

Pohárové soutěže

V roce 2018 se družstva SDH Dřešín (zejména veteráni) opět účastnila pohárových soutěží okresu Strakonice. V tabulce jsou uvedeny jejich výsledky.

Přesto, že v letošním ročníku pohárových soutěží se nám (opět) nepodařilo ani jednou zvítězit, byla situace ještě před posledním závodem velmi zamotaná – nechybělo moc a mohli jsme si sáhnout na celkové zlato. Zázrak se ale nekonal, přesto jsou výsledky na prvních 3 (možná 4) místech velice těsné.

Na začátku sezóny jsme si s družstvem veteránů stanovili jasný cíl – umístit se celkově do 3. místa, a to se nakonec podařilo. Družstva mužů a žen se nezúčastnila ani jednoho pohárového závodu, tak ležela celá tíha reprezentace v pátek 14. září 2018 v Čejeticích na veteránech. Pravda, cesta možná nebyla tak monstrózní, jako v loňském roce, ale přesto je třeba konstatovat, že celkové 3. místo v kategorii „veteráni“ se ziskem 108 bodů naši veteráni oslavili více než důstojně!

Okrsková soutěž – Krušlov

Konec pracovního týdne byl trochu deštivý, ale v pátek večer se obloha projasnila a sobota 26. května 2018 byla krásným slunečným dnem. Od 10 hodin se konala okrsková soutěž, tentokrát v Krušlově u příležitosti 110. výročí založení sboru. Po zahajovacím nástupu (kolem 11. hodiny) se pro 19 soutěžních družstev z 11 sborů rozběhl závod v požárním útoku a v kategorii muži také štafeta 4 x 100 m.
Po mnoha letech se v našem sboru nepodařilo postavit družstvo žen, takže tato kategorie byla bez naší účasti. A je to škoda, protože závodila jen 2 družstva – Dřešínek a Čestice. Zato v kategorii „muži“ to bylo mnohem zajímavější. Zde závodilo 12 družstev a Dřešín měl (jako jediný sbor) 2 želízka v ohni! Závodnímu družstvu Dřešín A se útok nepovedl a čas 53,38 stačil až na 7. místo. Zato družstvo Dřešín B zaběhlo nejlepší útok celého dne a čas 27,09 znamenal 1. místo, tedy zlato! Pochopitelně umístění je po součtu se štafetou, jejíž časy (bohužel) nebyly nikde zveřejněny. Ještě napínavější pak byla kategorie „veteráni“, kde závodilo 5 družstev. Dřešín B obsadil s časem 35,67 medailové 3. místo. Družstvo Dřešín A zaběhlo čas 29,56, což znamenalo opět zlato, tedy 1. místo! Nutno poznamenat, že čas byl pouze o 0,02 sekundy lepší než druhý Dřešínek – možná o to víc bylo radosti.
Tradičně velkou pozornost v našem sboru měla doplňková disciplína– pivní štafeta. Pečlivě jsme vybírali nejlepší závodníky – před vlastním závodem jsme si dělali ve stanu „kvalifikaci“. Ani to ale nestačilo na výkon z loňského roku a časy cca 23 a 24 sekund stačily „jen“ na 2. a 3. místo. Zlato vyhráli s časem 21 sekund borci z Drážova. Po závěrečném nástupu hrála „reprodukovaná hudba“, což bylo celkem zklamání. S živou kapelou se to nedá srovnat! Naštěstí to trochu zachránil Ota Zámečník s harmonikou, a tak zábava a veselí vydrželo až do večerních hodin.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2017:

Pohárové soutěže

Také v tomto roce se družstva SDH Dřešín (zejména veteráni) účastnila pohárových soutěží okresu Strakonice. Celkem se konalo 16 pohárových soutěží, což bylo na všechna veteránská družstva hodně a tak po vzájemné dohodě asi 4 závody vynechaly. I tak bylo závodů dost a jejich přehled je v následující tabulce:

Ze začátku to vypadalo, že naši budou veteráni soutěžit s družstvem Litochovice o 1. místo. Vývoj závodů ale byl trochu jiný, do boje o medaile se přidalo ještě družstvo Černětic. Pak se ještě objevila družstva z Drachkova a ze Štěchovic a všichni dokázali dělat pěkné časy! Takže vůbec nebylo jisté, že se umístíme na medailové pozici, což byl náš (již přehodnocený) cíl. Nakonec se to ale podařilo!
Kategorii „veteráni“ vyhráli se 144 body Litochovice, druhé byli se 131 bodem Černěnice a našemu družstvu patří 3. místo se ziskem 105 bodů! Do posledního závodu však nebylo rozhodnuto, protože 4. místou obsadili Štěchovice, které získali 98 bodů.
Pomyslnou „třešničkou na dortu“ bylo vyhlášení výsledků okresních pohárových soutěží, které se uskutečnilo (jako každý rok) v Čejeticích, tentokrát v pátek 15.9.2017. A toho se naše veteránské družstvo zůčastnilo ve velkém stylu – více napovídá toto video. A předsevzetí do dalších roků? I nadále důstojně reprezentovat náš sbor a naši obec!

Okrsková soutěž – Dobrš

Sluncem zalitá sobota 27. května 2017 byl den, kdy se konala okrsková hasičská soutěž v Dobrši. Čas začátku se vrátil zpět na 10 hodinu, ale ve skutečnosti byl nástup až kolem 11. Poté už se naplno rozběhla soutěžní klání ve všech kategoriích. Náš sbor měl suverénně největší účast – o medaile bojovalo 5 družstev.
V kategorii „ženy“ naše družstvo, přesto že se dávalo dohromady obtížně, nejlepším časem 28,18 obsadilo 1. místo! V kategorii „muži“ byly tradičně 2 disciplíny – požární útok a štafeta 4x100m. S časem 29,07 na útoku a 1:04,63 na štafetě obsadilo družstvo Dřešín A celkové 2. místo. Na 7. místě se umístil Dřešín B – ten měl dokonce lepší čas na útoku (28,85), ale o trochu horší štafetu (1:10,93). Velmi úspěšní byli i „veteráni“, kde Dřešín A s časem 29,74 získal 1. místo! Také Dřešín B měl nadějně rozběhnutý útok, ale spadlý sací koš zapříčinil neplatný pokus.
Velice dramatická až vyhrocená byla situace v doprovodné disciplíně – pivní štafetě, na kterou jsme se poctivě připravovali. Dřešín se snažil, ale na vítězství to nestačilo. Opět borci z Drážova byli zásadně proti. A tak naši nabuzení závodníci lehce přeskládali družstvo a excelentním výkonem 18,28 zlatou příčku vybojovali! Nic na tom nezměnil ani pokus o opravu družstva z Drážova. Po soutěži až do večerních hodin hrála kapela „Pohoda“ a ve 22 hodin se mohli všichni potěšit pohledem na krásný ohňostroj.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2016:

V sobotu 28. května 2016 se konala okrsková hasičská soutěž v Nahořanech. Letos poprvé začínala až odpoledne (ve 13 hodin) obdobně, jako pohárové soutěže. Velký vliv na průběh mělo i počasí, které střídalo teplou oblohu s vydatným deštěm. Až k večeru se obloha vyjasnila a (vlastně už po soutěži) přišel teplý jarní večer.
Ale pojďme se vrátit k soutěži. V kategorii „ženy“ se našemu družstvu útok nepovedl, tedy skončil „N“. V kategorii „muži“ už byla situace veselejší. S časem 28,51 a slušnou štafetou obsadilo družstvo Dřešín A 2. místo a na 6. místě se ve stejné kategorii umístil Dřešín B (čas 33,74). Neméně úspěšní byli i „veteráni“, kde Dřešín A s časem 35,10 obsadil rovněž 2. místo, Dřešín B dokončil s časem 60,59 a obsadil čtvrtou pozici.
Velice dramatická byla situace v doprovodné disciplíně – pivní štafetě. Dřešín A tady sahal po vítězství, ale k tomu nepomohl ani opravný pokus a s časem 25,32 skončil na 2. místě za vítězným Drážovem (čas 24,29). Družstvo Dřešín B skončilo páté. Večer hrála kapela Melodion a aby toho nebylo málo, kolem 9-té hodiny se naši veteráni vydali ještě na noční pohárovou soutěž do Němčic.
Závodní družstva SDH Dřešín se zúčastnila řady soutěží. Jejich přehled včetně výsledků je uveden v následující tabulce:

Nejvíce pohárových soutěží okresu Strakonice absolvovalo družstvo „veteráni“. Bohužel ani 138 bodů nestačilo na celkové vítěztví, ale pouze na 2. místo. První byli v této kategorii veterání z Litochovic se ziskem 176 bodů. Třetí místo pak obsadili Černětice (109 bodů).
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2015:

Okrsková soutěž byla v sobotu 30. května 2015, tentokrát v Česticích. Počasí se opět moc nevydařilo – bylo větrno a v poledne přišla i vydatná dešťová přeháňka. Starosta sboru (R. Kolářík) odjel na dovolenou, ale přesto přese všechno jsme na závodišti „Na Karválii“ chtěli dosáhnout dobrých výsledků.
A je třeba říct, že se to docela povedlo. V kategorii „ženy“ se našemu družstvu útok povedl průměrně, ale přesto čas 37,54 stačil na 3. místo. Ne příliš povedená byla kategorie „muži“, kde sice čas na útoku byl u našeho družstva Dřešín II 28,66 čtvrtý nejlepší (mimochodem na setinu sekundy stejný jako čestický), ale čas 71,53 na štafetě stačil až na 9. místo. Družstvo Dřešín I pak s časem 39,40 na útoku (9. místo) a 71,47 na štafetě (6. místo) také nepřekvapilo. Všechno ale vylepšila kategorie „veteráni“! Tady nám jen o chloupek uniklo zlato a s časy 33,50 a 34,80 obsadila naše 2 družstva 2. a 3. místo!
Mimosoutěžní disciplínou tentokrát byla „opičí dráha“. A tady už „Dřešíňáci“ vyloženě excelovali! V čele s Radkem Česánkem obsadili téměř všechny medailové pozice ve všech kategoriích. Potom při zábavě skupiny Fatima jsme se také neztratili. Za vše hovoří slova jednoho z pořadatelů: „Kdyby tady nezůstali Dřešíňáci, tak jsme to mohli v 6 hodin zabalit“!
Přehled závodů včetně výsledků je uveden v následující tabulce:
Výsledky - okres 2015
V celkovém hodnocení nás opět nejvíce zajímala kategorie „veteráni“. Obhájili loňské 1. místo (z celkových 18-ti sborů) se zikem 154 bodů! Pohlídali si bezpečný náskok – na druhém místě byly Litochovice (102 bodů) a třetí skončily Němčice (78 bodů). Z celkových 18-ti soutěží se naši veteráni zúčastnili 13-ti a z toho 6x získali zlato!
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2014:

Na sobotu 31. května 2014 byla naplánovaná okrsková hasičská soutěž v Drážově. Počasí se po hodně nejistém pracovním týdnu, kdy byla zima a dost pršelo, trochu umoudřilo a až na přeháňku v průběhu dne panovalo celkem slunečno. Dopravili jsme se na soutěž nově pořízeným autem (dodávkou Ford Transit) a byli jsme odhodláni dosáhnout co nejlepších výsledků.
No a jak to všechno dopadlo? V kategorii „ženy“ se našemu nově složenému a částečně omlazenému družstvu útok povedl, takže s časem 29,77 obsadily krásné 2. místo. Veliký úspěch jsme udělali v kategorii „muži“, kde sice první družstvo skončilo až na 11. místě, ale zato družstvo číslo 2 opravdu překvapilo! Skoro již tradičně zaběhlo druhý nejlepší útok (cca 0,5 s za závodníky z Doubravice), ale vynikajícím výkonem ve štafetě dosáhlo celkovým součtem časů 95,00 na celkové zlato! Méně už se dařilo v kategorii „veteráni“, kam jsme letos poprvé nasadili také dvě družstva. Na stupně vítězů se však ani jednomu družstvu dosáhnout nepodařilo.
Jak se již stalo v našem okrsku dobrým zvykem, následovala ještě soutěž „pivní štafeta“. Tato část již pochopitelně není započítávána do oficiálního hodnocení, i když je velmi atraktivní jak pro diváky, tak i pro samotné aktéry soutěže. Nicméně je hodnocena samostatně a ani zde jsme se neztratili. Obsadili jsme hned 2 pozice „na bedně“, tedy 2. a 3. místo.
Přehled všech závodů včetně výsledků je uveden v následující tabulce:
Výsledky - okres 2014
Jelikož hasiči ze Dřešína v roce 2014 absolvovali zatím nejvíce soutěží v historii sboru, jeli v pátek 26. 9. 2014 na vyhlášení výsledků pohárových soutěží do Čejetic. V kategorii „muži“ se SDH Dřešín umístil na 17. místě (účastnil se jen 2 soutěží – 13 bodů) a v kategorii „ženy“ se 3 soutěžemi (29 bodů) na 7. místě. Nejvíce pohárových soutěží (celkem 14) a s bodovým ziskem 170 bodů se s přehledem a velkým náskokem před druhým družštvem na 1. místě umístilo družstvo „veteráni“ SDH Dřešín.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2013:

Na sobotu 25. května 2013 byla naplánovaná okrsková hasičská soutěž spojená s oslavami 60. výročí založení sboru ve Dřešíně. Již v lednu (při zabijačce na výroční schůzi) jsme s tím počítali a pošetřili si v mrazničkách nějaké maso na steaky a na klobásy. Naplno se přípravy rozběhly v květnu. Udělali jsme jak poměrně velkou propagaci, tak jsme připravili i bohatý program. Kromě standardních disciplín (útok a štafeta) jsme chtěli také obnovit přebor jednotlivce no a samozřejmě soutěže pro děti. Přípravy byly mohutné, ale zasáhl do toho jeden podstatný faktor, který nelze ovlivnit – počasí! Na onen víkend byla předpověď velmi špatná – teploty kolem 10°C a déšť.
A to se také potvrdilo, i když naštěstí jen částečně. V den soutěže bylo zataženo a chladno, ale jakoby zázrakem se ráno déšť uklidnil a až do večera vydrželo bez kapky. Takže soutěž mohla proběhnout bez větších komplikací – a tak se také stalo. A nutno říct, že domácí hasiči a hasičky se vůbec neztratili. První proběhla kategorie žen, kde naše děvčata obsadila 2. místo s časem 32,15s. V kategorii mužů se sčítaly časy na útoku a na štafetě a naše 3 družstva obsadila 3., 9. a 10. místo, přičemž družstvo „Dřešín A“ na 3. místě dokázalo udělat na požárním útoku čas 29,45s. Také v kategorii veteránů zůstal jeden pohár doma – naši veteráni udělali čas 33,26s a obsadili 3. místo. Dokonce i v přeboru jednotlivce obsadil Vít Kahuda s časem 21,63s krásné 2. místo. Nechyběla ani pivní štafeta a tam opět muži zabojovali a obsadili 3. místo, když 4 půllitry piva vypili za 30,12s. Po soutěži a vyhlášení výsledků pokračoval ještě do nočních hodin bohatý kulturní program a společenská zábava. V připravených stanech vystoupila třeba taneční skupina „Karamelky“ z Kraselova a večerní program byl zakončen ohňostrojem.
V tomto roce jsme pořídili silnější závodní stroj („osmnáctku“) a tak jsme se rozhodli, že se zkusíme zúčastnit nějaké té pohárové soutěže. Bylo nám jasné, že v mužské kategorii se nemůžeme měřit se závodníky z Šumavské hasičské ligy, takže jsme raději vybírali závody, kde jsme měli šanci na medailové umístění.

     • 6.7.2013 – Zahorčice (O bobrův pohár), muži – 3. místo (26,82s)
      6.7.2013 – Zahorčice (O bobrův pohár), veteráni – 1. místo (29,76s)
     • 13.7.2013 – Vacovice, muži – N, veteráni – 1. místo (27,41s)
     • 20.7.2013 – Dražejov (noční), veteráni – 2. místo (36,47s)
     • 27.7.2013 – Sousedovice, muži – 2. místo (25,25s), veteráni – N
     • 10.8.2013 – Čestice (noční), muži – 13. místo, veteráni – 4. místo (30,93s)
     • 17.8.2013 – Malenice, muži – 4. místo (27,40s), veteráni – N

Po druhém závodě jsme jasně pochopili, že kategorie „veteráni“ je naše krevní skupina. Přestože se nám v závěru sezóny moc nedařilo, absolvovali jsme v roce 2013 zatím nejvíc pohárových soutěží v historii a zejména družstvo veteránů si získalo v okrese Strakonice velký respekt! Tak uvidíme, co přinesou roky další.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2012:

Okrsková soutěž se konala až 26. května 2012 v Prkošíně. Počasí bylo opět nádherné a z nášeho sboru se zúčastnila 4 družstev – 2 družstva mužů, 1 družstvo žen a 1 družstvo veteránů. V nejvíce obsazené kategorii mužů se hned za vítěznou Doubravicí umístilo na 2. místě družstvo Dřešín I(31,65+75,30) a družstvo Dřešín II obsadilo 4. místo (28,96+80,84). Pohár jsme získali též v kategorii veteránů, kde naši hasiči s časem 36,67 obsadili také 2. místo. Útok se trochu nepodařil našim ženám, které měly neplatný pokus a skončili na 5. místě. Při celkové účasti 21 družstev (13 mužů, 5 žen a 4 veteráni) to byl pěkný výsledek, kterým jsme navázali na loňský rok. Opět se konala doprovodná soutěž „pivní štafeta“, které se účastnili 4 členové družstev (jako při normální štafetě) a úkolem každého bylo vypít co nejrychleji 0,5l piva. V kategorii mužů obsadila naše družstva 2. a 3. místo (Dřešín I s časem 30,8 s a Dřešín 2 s časem 34,4 s). Dokonce i v kategorii žen získala naše děvčata pohár za 3. místo s časem 29,6 s (u nich to bylo 4x 0.3l piva).
Pohárové soutěže jsme v roce 2012 absolvovali pouze dvě, ale zapojilo se (a celkem úspěšně) i závodní družstvo žen. Tady je přehled soutěží:

     • 30.6.2012 – Strašice, muži – 4. místo, ženy – 2. místo
     • 1.9.2012 – Krajníčko, muži – N (neplatný pokus)

Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2011:

Jako každý rok, zúčastnili jsme se 21.5.2011 okrskové soutěže ve Dřešínku. Počasí bylo nádherné a náš sbor se zúčastnil opět v plné síle 5 družstev – 3 družstva mužů, 1 družstvo žen a 1 družstvo veteránů. Nejlépe se překvapivě dařilo v kategorii mužů, kde družstvo Dřešín A skončilo na 2. místě (29,92+47,00), lepší byla jen Doubravice. Družstvo Dřešín B obsadilo 3. místo (30,10+49,30) a Dřešín C skončil na místě 8 (34,24+53,20). Pohár jsme získali též v kategorii veteránů, kde naši hasiči s časem 39,96 obsadili 3. místo. Jen těsně pod stupněm vítězů, tedy na 4. místě, se umístily ženy s časem 38,70. Při celkové účasti 25 družstev (15 mužů, 6 žen a 4 veteráni) to byl vynikající úspěch. V letošním roce byla navíc doprovodná soutěž „pivní štafeta“, které se účastnili 4 členové družstev (jako při normální štafetě) a úkolem každého bylo vypít co nejrychleji 0,5l piva. Tuto soutěž v kategorii mužů vyhrálo a pohár získalo družstvo Dřešín A.
Jelikož na výroční schůzi padl slib, že se zúčastníme také nějaké pohárové soutěže, vydali jsme se sbírat první zkušenosti i na toto pole. A soutěže byly hned tři:

     • 16.7.2011 – Vacovice, muži – 10. místo (cca 30s)
     • 6.8.2011 – Čestice, muži – 17. místo (34,68s)
     • 27.8.2011 – Bavorov, muži – 6. místo (29,53s)

Na začátek to asi není špatné, ale určitě máme co zlepšovat. Bohužel jsme také dost limitovaní výkonem stroje (PPS12), ale třeba i na to najdeme v dalších letech recept.
Zpět na přehled starších ročníků

Rok 2010 a starší:

Do roku 2010 se SDH Dřešín účastnil téměř výhradně pouze okrskové soutěže. Ta probíhala 1x v roce, obvykle koncem května. Naše závodní družstva v tévo soutěži zaznamenala větší či menší úspěchy.
V roce 2010 se konala až 5. června, tedy trochu později než obvykle, protože poslední týden v květnu se konaly volby. V tomto roce se soutěž uskutečnila v Zálesí. Počasí vyšlo parádní, sluníčko hřálo až trochu moc. Za Dřešín nastoupilo soutěžní družstvo žen, 3 družstva mužů a jedno družstvo veteránů. Všichni si brousili zuby na připravené poháry a byli odhodláni podat co nejlepší výkon. Nakonec se nejvíce dařilo družstvu veteránů, které získalo výborné první místo a přivezlo do Dřešína pohár pro vítěze. Ostatní družstva již tak úspěšná nebyla, ale radost z docíleného úspěchu slavili všichni.
Soutěže konané v předchozích letech (co se podařilo dohledat):

     • 2009 – Vacovice (30.5)5., 8. a 12. místo, ženy – 3. místo, veteráni – 2. místo
     • 2008 – Krušlov (24.5)2., 4. a 11. místo, ženy – 2. místo, veteráni – 2. místo
     • 2007 – Dřešín (26.5)5., 7. a 12. místo, ženy – 6. místo, veteráni – 2. místo
     • 2006 – Vacovice (13.5)
     • 2005 – Nahořany (21.5)4. a poslední místo, ženy – 2. místo
     • 2004 – Chvalšovice (22.5)2. a 3. místo, ženy – 2. místo
     • 2003 – Dřešín (24.5)3. a 8. místo, ženy – 2. místo, přebor jednotlivce – Záhorský – 3. místo
     • 2002 – Dobrš (1.6)7. a 8. místo
     • 2001 – Drážov (26.5)2. a 8. místo
     • 2000 – Čestice (???)
     • 1999 – Vacovice – 2. místo
     • 1998 – Dřešín (???)
     • 1997 – Čestice – 2. místo
     • 1996 – Krušlov – 1. a 2. místo
     • 1995 – ???4. místo
     • 1994 – Drážov – 1. a 3. místo
     • 1993 – Dřešín – 8. místo
     • 1992 – Dobrš – 5. místo
     • 1991 – Drážov – 4. místo, přebor jednotlivce – Záhorský – 2. místo
     • 1990 – ???4. místo, přebor jednotlivce – Záhorský – 2. místo
     • 1989 – Vacovice – 3. místo
     • 1988 – Čestice – 4. místo
     • 1987 – Dřešín – 2. místo
     • 1986 – ???
     • 1985 – Zálesí – 1. místo
     • 1984 – ???
     • 1983 – Dřešín, přebor jednotlivce
     • 1982 – Zálesí (23.5)2. místo
     • 1981 – Dřešínek (14.6)1. místo
     • 1980 – Nahořany – 2. místo, přebor jednotlivce – Voldřich – 2. místo
     • 1979 – Vacovice
     • 1978 – Dřešín
     • 1977 – ???
     • 1976 – Zálesí – 6. místo
     • 1975 – ???
     • 1974 – Prkošín – 2. místo
     • 1973 – ???
     • 1972 – Chvalšovice

Zpět na přehled starších ročníků

  –>