Dřešín čp. 24
387 19 Čestice
Dřešínská pouť v roce 2018 vyšla na 16. září.
A jelikož hlavní oslavy probíhají ve Dřešíně již v sobotu, sešli jsme se 15.9. po 9-té hodině na hřišti u bytovek k tradičnímu turnaji v malé kopané. I přes zataženou oblohu a náročný předcházející večer pro hasiče-veterány, kteří se v pátek zúčastnili vyhlášení výsledků okresních pohárových soutěží, se sešlo 23 fotbalistů. Hrát mohl každý starší 15-ti let. Proběhlo obvyklé rozlosování do 4 družstev, kapitáni si zvolili název týmu a pak už se hrálo. Všechny zápasy opět řídil Pavel Voldřich, který byl vybaven speciální píšťalkou! Výsledky jsou uvedeny v následující tabulce. Naštěstí se vše obešlo bez zranění a letos také bez červených karet. A jako obvykle na závěr sehrály zápas ve fotbale ti nejmenší, tedy děti do 15-ti let.
Odpoledne se u dětského hřiště za hospodou opět rozběhla nejen staročeská střelnice, ale také skákací hrad, rozbíjení oříšků, chození na chůdách a další atrakce. Velké oblibě se těšil i Aquazorbing na rybníčku u okálů! Děti si vlezly do velké koule, která se naplnila vzduchem a cca 3-5 minut mohly skotačit na hladině rybníka.
Další program se již věnoval také dospělým. Od 16 hodin hrála v hospodě harmonikářská kapela „Kůrovci“ a nutno říci, že se toho zhostila velice dobře. Písničky pěkné, vozembouch ještě lepší a hospůdka byla naplněná až k prasknutí! Po 19. hodině se již připravovala další kapela – „ROCK BAND“, tentokrát ve stanech za hospodou. Také tato kapela svými písničkami nadchla mnoho posluchačů a za krásného (až intimního) osvětlení si při muzice rádi zatančili. Veselí vydrželo až dlouho přes půlnoc a dalo by se říct, že si všichni letošní pouť náležitě užili.
Svátek má Rudolf
Slunce vychází:6:09
Slunce zapadá:19:59